International Lutosławski Youth Orchestra zagra po raz czwarty01-06-2016
Ruszyła rekrutacja do czwartej edycji projektu „International Lutosławski Youth Orchestra”.Kolejny raz muzycy w wieku 18-26 lat z całej Europy mogą zostać członkami tej wyjątkowej orkiestry i poznać twórczość jej patrona, Witolda Lutosławskiego. Rekrutacja potrwa do 11 lipca 2016 r. – żeby do niej przystąpić, należy zarejestrować się na stronie internetowej ilyo.filharmonia.szczecin.pl/2016/rekrutacja i wypełnić formularz.
Na podstawie nagrań, zamieszczonych w formularzu, jury złożone z dyrygenta i tutorów, wybierze muzyków, z którymi spotkają się 12 września 2016 r. na warsztatach w Filharmonii w Szczecinie.

Zajęcia poprowadzą wybitni muzycy i pedagodzy: Jakub Haufa, Adam Wagner, Katarzyna Budnik-Gałązka, Andrzej Bauer, Guntis Kuzma, Nicholas Thompson, Miłosz Pękala, Zygmunt Krauze i Michał Moc. Wykładowcy towarzyszyć będą także orkiestrze na scenie – jako soliści podczas koncertu finałowego, który odbędzie się w sobotę 17 września 2016 r. w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Orkiestrę ILYO poprowadzi, jak co roku, Ewa Strusińska.

W programie koncertu finałowego znajdą się trzy utwory Witolda Lutosławskiego: „Partita – opracowanie autorskie na skrzypce i orkiestrę z fortepianem obligato”, „Interludium na orkiestrę” oraz „Łańcuch II. Dialog na skrzypce i orkiestrę”. Podczas koncertu odbędzie się także premierowe wykonanie utworu Zygmunta Krauze „Interludia do Bukolików”, który kompozytor przygotowuje specjalnie dla International Lutosławski Youth Orchestra.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoTowarzystwo im. Witolda LutosławskiegoMiasto SzczecinCity Hostel