Jorge Luis Valcarcel Gregorio
BIO
Perkusista, profesor nadzwyczajny Akademii Sztuki w Szczecinie. Prowadzi szeroką działalność artystyczno-dydaktyczną związaną zinstytucjami kulturalnymi Pomorza Zachodniego, między innymi napisał muzykę do sztuki teatralnej Ramdam. "Gadające lustro" Philippe Donn"wystawionej w Klubie 13 Muz w Szczecinie.
Występuje jako solista na różnych scenach muzycznych województwa zachodniopomorskiego. Bierze udział jako juror w konkursach perkusyjnych szkół muzycznych. Wyróżniony został odznaką Zasłużony Działacz Kultury oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi. Występował jako solista z Filharmonią Szczecińską, orkiestrą Academia oraz Chórem Akademickim Politechniki Szczecińskiej.
Od 1988 roku pracuje w Filharmonii Szczecińskiej, gdzie przez wiele lat pełnił funkcję kierownika sekcji perkusji. W tym samym roku rozpoczął również pracę w Akademii Muzycznej w Poznaniu Filia w Szczecinie. W 1979 roku na ojczystej Kubie rozpoczął pracę w Wyższym Instytucie Sztuk w Hawanie oraz w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Kuby.
Był członkiem zespołu doradców przy Ministerstwie Kultury do spraw wdrażania najnowocześniejszych metod nauczania przedmiotów muzycznych.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoTowarzystwo im. Witolda LutosławskiegoMiasto SzczecinCity Hostel