Przesłuchania on-line01-06-2017
Członkowie International Lutosławski Youth Orchestra wybrani zostaną na podstawie nagrań, zamieszczonych w formularzu rekrutacyjnym.Pierwsze nagranie to fragmenty utworu „„Symfonii nr 1 D-dur Tytan ” Gustawa Mahlera. Do środy 7 czerwca 2017 r. na stronie internetowej ILYO zamieszczone zostaną nuty dla wszystkich instrumentów.
Drugie nagranie – o długości trwania od 3 do 6 minut, prezentować powinno wykonanie wybranego utworu, zgodnie z wytycznymi:
• skrzypce/ altówka/ wiolonczela – fragment dowolnej sonaty solowej/ partity/ suity Jana Sebastiana Bacha ;
• kontrabas – fragment dowolnego koncertu klasycznego;
• instrumenty dęte blaszane / instrumenty dęte drewniane -fragment dowolnego koncertu klasycznego;
• instrumenty perkusyjne – dowolna kompozycja (lub jej fragment).
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego