Repertuar koncertu finałowego 201327-06-2013
24 czerwca w Sali koncertowej PWM w Warszawie podczas konferencji prasowej została ogłoszona lista laureatów Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego w 100-lecie urodzin Witolda Lutosławskiego. Do Konkursu zgłoszonych zostało 160 utworów z całego świata, m.in. z: Argentyny, Armenii, Australii, Austrii, Boliwii, Chin, Finlandii, Francji, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Hong Kongu, Iranu, Islandii, Izraela, Kanady, Litwy, Łotwy, Malty, Niemiec, Nowej Zelandii, Japonii, Polski, Rosji, RPA, Serbii, Szwecji, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

I nagrodę przyznano Thomasowi Simaku (godło H. DE JONAS) za kompozycję Concerto for Orchestra,

II nagroda — Chris Roe (godło CJR) za utwór Lavoisier’s Mirrors (Lustra Lavoisiera).

III nagroda — Natalya Chepelyuk (godło Meandr) za utwór Aria II

Wyróżnienie tegorocznego konkursu otrzymała Chikako Yamanaka (godło Ccp0703) za utwór Signal to Signalless

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami utwór zdobywcy II miejsca wejdzie w skład repertuaru koncertu finałowego ILYO.

Chis Roe absolwent Royal College of Music, posiada różnorodne zainteresowania muzyczne, w ostaniach latach podjął się takich wyzwań jak stworzenie kompozycji opery kameralnej dla Szkoły Operowej Royal College of Music i Tête à Tête, utworu dla orkiestry młodzieżowej z projekcją filmową i pracę nad muzyką do ostatniego filmu wytwórni 51 Prod. (za który był nominowany do Nagrody Cinesonika Golden Earwax Award). W ostatnim czasie otrzymał również wsparcie finansowe PRS/Bliss Trust, przeznaczone na studia muzyki elektronicznej w IRCAM, ponadto stworzył projekt o nazwie ANIMA, łączący kompozytorów, wykonawców i animatorów w celu zorganizowania na wrzesień wydarzenia łączącego muzykę live z filmem.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego